شركت مبنا، اولين شركت تخصصي ارائه دهنده خدمات مهندسي در زمينه مديريت و بهينه سازي مصرف انرژي كه فعاليت خود را را از سال 1379 آغاز نموده، در راستاي توسعه فعاليت خود در زمينه انتقال تكنولوژيهاي نوين شركت هاي معتبر بين المللي و ارائه محصولات كارآمد و كم مصرف، اقدام به توزيع پكيج هاي هوشمند Navien ساخت كشور كره جنوبي نموده است. لازم به ذكر است كه شركت بين المللي ناوين، به عنوان بزرگ ترين توليدكننده پكيج در كره جنوبي، محصولات خود را با كيفيت بسيار بالا به بازار كشورهايي همچون آمريكا، كانادا، روسيه و كشورهاي اروپايي صادر مي نمايد و از جمله معدود فعالان بازار ايران مي باشد كه در كشورهايي مانند آمريكا و روسيه سايت توليدي دارد. در ادامه خلاصه اي از مشخصات پكيجهاي ديواري هوشمند Navien مدل Ace كه باعث انتخاب آن براي بازار ايران شده، به اختصار توضيح داده شده است.

مشخصات فنی پکیج دیواری ناوین مدل ACE

مشخصات
پكيج هاي Aceمجهز به پنل کنترل مجزا و ترموستات اتاقی
دارای 2 مبدل حرارتی
ابعاد کوچک و بهینه ، مناسب برای فضاهای آپارتماني
دارای نمایشگر دیجیتالی ونمایش کد خطا
دارای مبدل استنلس استیل که تا6برابر مقاوم تر نسبت به مبدل های دیگر میباشد
طراحی شده برای تحمل شدید سرما تا دمای -40 C
دارای فن مدولار جهت افزایش راندمان و بهره وری انرژی
دارای فیلتر برگشت مدار گرمایش
پمپ با هواگیر اتوماتیک (Air vent)
حفاظت برد الکترونیکی و الکترود در برابر تغییر ولتاژ (VDR&SMPS)
حفاظت در برابر یخ زدگی و سرما (ANTI FREEZ FUNCTION)
عملكرد با فشارهاي پايين آب ( 0.1 بار )
سیستم ضد جام شدن پمپ (گیرپاژ شدن پمپ)
دارای فانکش تهویه متعاقب فن جهت افزایش طول عمر مبدل حرارتی
حفاظت الکتریکی IPX5D
قابلیت اتصال به سیستم های گرمایش از کف (UFH)
قابلیت اتصال به سیستم های فن کویل و داکت اسپلیت
قابلیت کارکرد با گاز کپسول
قابلیت کارکرد مداوم با حداکثر ظرفیت
بیش از 15 درصد صرفه جویی در مصرف انرژی
قابلیت اتصال به سیستم خورشیدی

 

توضیحات تکمیلی

توان 24 کیلووات قابل استفاده از متراژ 100 تا 170 مترمربع ( آب وهوای معتدل )
توان 30 کیلووات قابل استفاده از متراژ 200 تا 250 مترمربع؛ هد پمپ بررسی شود (آب و هوای معتدل )
توان 35 کیلووات قابل استفاده از متراژ 250 تا 350 مترمربع؛ هد پمپ بررسی شود ( آب و هوای معتدل )

مبدل حرارتی اصلی از جنس استیل، دوام بیشتر، مناسب برای رادیاتورهای فولادی و آلومینیومی

در حال حاضر پکیج دیواری ناوین تنها پکیج موجود در بازار ایران میباشد که مبدل اولیه و تمامی لوله های به کار رفته در ساختار آن از جنس استیل ضد زنگ (stainless steel) است. این نوع مبدلها 20 برابر مقاومت بیشتری در مقابل خوردگی و رسوب نسبت به مبدلهای مسی از خود نشان می دهند، که این امر باعث افزایش طول عمر و کاهش نگرانی نسبت به زنگ زدگی و رسوب در آینده خواهد شد.

همچنین با حذف قطعات مسی در مدار گرمایش، این پکیج مشکلات ناشی از استفاده همزمان رادیاتور آلومینیومی و پکیج دیواری را برطرف کرده که باتوجه به حجم بالای استفاده از رادیاتورهای آلومینیومی در ساختمانهای کشور تناسب بالایی با بازار ایران دارد.

استفاده از ترموستات اتاقی و کنترل هوشمند پکیج

با استفاده از ترموستات اتاقی قابل برنامه ریزی علاوه بر کاهش مصرف سوخت، کنترل دمای داخل ساختمان بر اساس کاربری های مختلف فراهم می گردد که باعث افزایش رفاه ساکنین ساختمان خواهد شد.این قابلیت علاوه بر ایجاد امکان عملکرد هوشمند پکیج، قابلیت نصب در نقاطی دورتر از پکیج دیواری جهت دسترسی آسان و سریع را فراهم آورده است. بنابراین می توان پکیج را در غیر قابل استفاده ترین نقاط خانه یا آشپزخانه نصب کرد و از فضاهای مفید بیشترین استفاده را برد.

محافظت از یخ زدگی تا دمای 40- درجه سلسیوس و محافظت در برابر گرمای بیش از حد

زمانی که دمای هوا کاهش می یابد، عملکرد ضد یخ زدگی فعال شده و پکیج شروع به کار و لوله های داخلی گرم می شوند. زمانی که دما به زیر 10 درجه سلسیوس می رسد، پمپ سیرکوله به طور خودکار روشن میشود. همچنین نصب سنسور دما بعد از مبدل اصلی پکیج، امکان تنظیم الکترونیکی دما و توقف تأمین گاز قبل از خرابی ناشی از گرمای بیش ازحد وجود دارد.

ابعاد مناسب و قابلیت کارکرد مداوم و با حداکثر ظرفیت

در حال حاضر Navien بعنوان کوچک ترین پکیج موجود در بازار ایران ابعاد مناسبی برای استفاده در آشپزخانه داشته و همچنین امکان جا دادن پکیج درون کابینت به جهت زییایی فضا میسر می باشد.پکیج هوشمندNAVIEN با ساختار متفاوت و تکنولوژی نوین گرمایشی، مناسب برای استفاده در شرایط مختلف آب و هوایی ایران بوده و امکان استفاده مداوم و بدون توقف با حداکثر توان ممکن را دارد، تغییر موقعیت فن و عدم تماس با هوای داغ باعث شده تا با افزایش عمر فن، در استفاده های مداوم و بدون توقف عملکرد مناسبی داشته باشد.

سیستم حفاظت از الکترود در برابر نوسان برق

زمانیکه نوسانی درحد 30% بیشتر یا کمتر از برقV 220 ایجاد شود، دستگاه ایمنی برق اصلی مجهز به سیستم S.M.P.S. (منبع تغذیه با قابلیت تغییر وضعیت) شروع به کار کرده و از آسیب دیدن الکترود و سیستم جرقه زن محافظت می کند. تحت این شرایط، استفاده از محافظ برق جانبی برای حفاظت از سایر اجزای بویلر اجباری بوده و باعث طولانی تر شدن مدت کارکرد سیستم و کاهش خسارات احتمالی در آینده خواهد شد.

تامین گرمایش و آب گرم مصرفی در صورت افت فشار گاز و آب ورودی

در صورت افت فشار گاز، پکیجهای دیواری ناوین قابلیت عملکرد مناسب تا فشار 4 میلی بار را دارند. همچنین درصورت افت فشار آب ورودی تا 1/0 بار،‌ کارکرد مناسب پکیج ادامه می یابد. بنابراین پکیج را می توان در ساختمان-های چند طبقه که فشار آب همواره نامنظم است نیز ‌استفاده نمود.

احتراق یکنواخت به دلیل استفاده از فناوری پیشرفته سنسور فشار هوا (APS)

ثبات نسبت ترکیب گاز و هوا،‌ احتراق مناسب و کاهش جریان گاز را به دنبال خواهد داشت. با یکنواخت بودن احتراق،‌ عملکرد کارآمد تهویه ‌تضمین خواهد شد، در نتیجه پکیج را می توان در ساختمان های مرتفع نیز نصب کرد.

-قابلیت تشخیص حرکت سنسور مغناطیسی با تغییر علامت اختلاف فشار بین حالت‌های + و –

-ارسال سیگنال به کنترلر اصلی جهت تشخیص مقدار دقیق هوای تامین شده جهت احتراق

-احتراق پایدار و مداوم حتی در تغییر ناگهانی فشار (مانند وزش شدید و معکوس)

-قابلیت انعطاف در نصب دودکش (مانند نوع و طول متنوع دودکش)

تکنولوژی متفاوت پمپ جهت افزایش کارایی و طول عمر

پمپ سیرکولاسیون مورد استفاده در این بویلرها با طراحی مخصوص در کارخانه Navien تولید شده و از کیفیت بالایی برخوردار میباشند. همچنین ساختار متفاوت پمپ، باعث شده تا علاه بر تولید صدای کمتر، عمر مفید آن تا 5 برابر نسبت به پمپهای معمولی افزایش یابد.

قیمت پایین قطعات و هزینه پایین تعمیر و نگهداری

در حال حاضر کمپانی Navien تنها تولیدکننده بویلرهای دیواری در دنیا میباشد که فرایند طراحی و تولید بیش از 95% درصد از قطعات به کار رفته در محصولات را خود به عهده دارد. این نکته باعث شده تا علاوه بر تضمین کیفیت قطعات مختلف، به دلیل امکان طراحی یکپارچه، هماهنگی کامل بین قطعات در زمان عملکرد پکیج وجود داشته، راندمان و عمر مفید دستگاه افزایش یابد، همچنین حجم بالای تولید این کمپانی کاهش قابل ملاحظه قیمت قطعات را به دنبال داشته است. مجموعه این نکات باعث شده تا قیمت تمام شده و هزینه تعمیر و نگهداری با وجود کیفیت بالاتر نسبت به رقبا کاهش یابد.